Установка імплантатів традиційно проходить у два етапи: це означає, що хірург проводить операцію двічі з проміжком 3-4 місяці. Однак є альтернативна методика, що дозволяє скоротити час лікування та обмежитися лише одним хірургічним втручанням. Йдеться про одноетапну імплантацію зубів.
Якщо вас цікавить Черкаси стоматолог, то можно спершу дізнатися більше про особливості імплантації в сучасних умовах. Давайте розглянемо як проходить одноетапна імплантація зубів.
Перший етап
Перш за все треба провести повноцінну діагностику, котра включає:
- візуальний огляд;
- комп’ютерну томографію;
- ортопантомограмму (панорамний знімок щелеп);
- загальний аналіз крові, аналіз крові на рівень цукру та оцінку згортання.
Другий етап
За підсумками обстеження збирається консиліум лікарів, щоб розробити план лікування та врахувати усі можливі фактори. Стоматолог-ортопед, який відповідає за одноетапне протезування зубів, разом із хірургом-імплантологом підбирають систему імплантатів, яка забезпечить естетичний результат. У складних випадках може знадобитися участь щелепно-лицевого хірурга.
Третій етап
Далі слідує операція. Лікар відкриває доступ до кістки, формує ложе та встановлює імплантат. На відміну від двоетапної імплантації, конструкція не закривається заглушкою, а місце операції повністю не зашивається. Верхівку імплантату закриває формувач ясен, що допомагає відновити рівний та красивий рожевий контур.
Четвертий етап
Останнім пунктом стає одноетапне постійне протезування зубів. Терміни можуть бути різними: від 2 тижнів до 4 місяців. Вибрати раннє або відкладене навантаження може лише лікар. Він спирається на стан кісткової тканини та результати рентгенограми, на якій видно ступінь стабілізації імплантату. Перед установкою коронки формувач ясен змінюється на абатмент, який, своєю чергою, кріпиться ортопедична конструкція.
Одноетапна та одномоментна імплантація зубів: у чому різниця
Пацієнти часто плутають одномоментну та одноетапну імплантацію. Ці методики схожі, але все ж таки мають принципову відмінність. Одномоментна імплантація передбачає негайне навантаження коронкою. Тимчасовий протез з пластмаси або металопластмаси ставлять не пізніше, ніж через 72 години після операції. Якщо є можливість, поєднують процедуру з видаленням зуба, на місце якого ставлять імплантат. Це найзручніший і найшвидший спосіб виправити дефект, проте він пов’язаний з низкою обмежень.
Одноетапна імплантація виключає моментальне встановлення коронки. Черга тимчасового протезування настає мінімум через 2 тижні, але частіше за 2-4 місяці, щоб імплантат встиг інтегруватися в кістку.
Якою б привабливою не здавалася ця методика, вона має свої недоліки. Головний із них — підвищений ризик поширення інфекції. Оскільки одноетапні зубні імпланти після установки не зашиваються повністю, у бактерій більше шансів проникнути під формувач ясен та викликати переімплантит. Крім того, зубний імплант одноетапний не може бути встановлений у тонку та пористу кістку. У цьому випадку класична двоетапна імплантація залишається більш надійною та універсальною.
Однак крім загальних відносних протипоказань, характерних для імплантації (цукровий діабет, порушення згортання крові, серйозні системні захворювання, знижений імунний статус), установка одноетапних імплантатів має додаткові обмеження: куріння і нерегулярна гігієна порожнини рота. Ці фактори збільшують ризик розвитку периімплантиту. Якщо вас цікавить імплантація зуба ціна може бути доступною, проте варто зважати на всі недоліки.