Публічні закупівлі – це нормальний процес, який був актуальний як 15 років тому, таким він є і на сьогодні. Мова йде про державні установи, комунальні та муніципальні організації. У випадках, коли вони зацікавлені в отриманні певних послуг, поставці товарів, або ж виконанні ремонтних робіт, вони зобов’язані шукати виконавця цих послуг шляхом створення тендерного оголошення.

Знайти саме оголошення ви можете безпосередньо на електронних майданчиках. Всі вони акредитовані в системі ProZorro, що говорить про їх надійність. Що стосується різниці між цими сайтами, то вона може проявлятися в швидкості оновлення оголошень, зручності, функціоналі та ще декількох моментах.

Один з популярних сервісів – це українська універсальна біржа, яка вважається однією з перших, що стала надавати послуги участі в тендерах. Ви можете зайти на сайт tender.uub.com.ua та більш детально ознайомитися з цим сайтом і вже після цього робити свої висновки з цього приводу.

На що може бути подана скарга?!

Деякі учасники помилково вважають, що однією та єдиною причиною скарги може бути якась реальна махінація. Насправді, все набагато простіше і є немало причин, чому фірми-учасники можуть поскаржитися на замовника.

Говорячи про якісь реальні відмінності процедури подачі скарги в залежності від причини скарги, то цього немає. В будь-якому випадку, є певна процедура, на основі якої готується та подається скарга.

Що стосується причин, то сюди можна віднести:

  • Дискримінаційні вимоги – тобто, мова йде про те, що для участі в тендері від учасників вимагаються якісь незрозумілі та необґрунтовані вимоги. Враховуючи той момент, що мова йде про відкриті тендери, взяти участь в них можуть всі учасники й цей момент повинен враховуватися;
  • Результати торгів – в плані підготовки скарги все також досить зрозуміло і сама заявка готується в тому ж форматі. Зазвичай, такі скарги подаються в тих ситуаціях, коли замовник обирає не зовсім зрозумілого учасника, прямо ігноруючи більш цікаві в плані економічної вигоди пропозиції.

Обидва пункти є серйозним приводом для того, щоб подати скаргу. Головне – це можливість надати відповідні докази того, що є привід для того, щоб признати тендер недійсним. Враховуючи той момент, що послуга подачі скарги є платною, ще одного шансу на подачу повторної заявки у вас вже не буде. Відповідно, ви повинні відразу оформити все згідно з правилами.