Деревина виступає важливим ресурсом для багатьох підприємств. Порта Прозорро відкриває нові перспективи перед приватними підприємцями, допомагає в купівлі сировини на вигідних умовах та з використанням абсолютно прозорого механізму реалізації продукції.

Етапи та умови продажу, вимоги до сировини

Щоб взяти участь в аукціоні необхідно пройти реєстрацію на сайті Української Енергетичної Біржі sale.ueex.com.ua. Це офіційний представник системи Прозорро. Учасник має відповідати вимогам діючого законодавства і володіти всіма необхідними документами.

При умові дотримання всіх правил, реалізація продукції буде проведена в декілька етапів:

  • Підприємець, який планує організувати торги, має укласти договір з майданчиком.
  • В системі буде опубліковано оголошення про проведення аукціону. Для кожного лота є окреме оголошення. В ньому повинна бути вся інформація про продукт. Якщо торг ведеться для продажу необробленої деревини, то оголошення складається з зазначенням класу деревини, обсягів партії, стартової ціни за куб. м, місці знаходження підприємства, дати та часу аукціону і кроку підвищення ціни.
  • Коли оголошення з’явиться в системі, учасники мають 10 днів на подачу заявок. Також кожен має оплатити гарантійний та реєстраційний внесок.
  • В ході торгів учасники можуть підвищувати ставки. Її розмір має бути не менше зазначеного кроку.
  • Система в автоматичному режимі визначає переможця. Ним стає той, хто запропонує найбільшу ціну.

Якщо виникнуть додаткові запитання, відповіді на них дадуть менеджери системи.

Які плюси покупки необробленої деревини через УЕБ

Оскільки деревина в країні реалізувалась за досить непрозорими схемами, до учасників торгів виказувалась недовіра. У зв’язку з цим Міністерство енергетики спільно з ДП «Прозорро. Продажі» запровадило аукціон з продажу сировини. Правила та особливості проведення торгів зробили аукціон дійсно прозорим й доступним для всіх українців.

Стати учасником торгів можна через майданчик УЕБ. Він має такі плюси:

  • Прозорість. Інформація про діяльність біржі доступна для всіх охочих її дізнатися. Всі процедури проводяться чесно та відкрито, що дозволяє забезпечити оптимальну прозорість в даній діяльності.
  • Безпека. Для клієнтів існує цілий комплекс об’єктивних передумов, які можуть забезпечити ефективне та безпечне здійснення професійної діяльності. Це можливо завдяки сукупності вимог, встановленим законодавчим актам, правилам та інструкціям, які мають виконувати всі без виключення учасники аукціону sale.ueex.com.ua/news/prodazh-derevyny-v-systemi-elektronnyh-aukcioniv-prozorro-sale.
  • Лояльність. Менеджери компанії позитивно та з прихильністю ставляться до кожного клієнта, що стало визначальним чинником під час звернення за консультацією або ухвалення будь-якого рішення.

Комфорт та доступність аукціонів продажу необробленої деревини широкому кругу покупців сприяє зростанню популярності системи. Надіслати заявку та зробити ставку можливо не виходячи з офісу або дому. Працівники Української Енергетичної Біржі зроблять все можливе, щоб процес купівлі деревини пройшов якомога комфортніше.

За роки діяльності система досягла значних успіхів. Це зв’язано з тим, що спостерігати за всіма діями можуть не тільки учасники, а й спеціальні урядові та громадські організації, прості громадяни. Кожен аукціон забезпечує вільний доступ всіх учасників, створює надійну конкуренцію. Завдяки системі прозорих продажів вдається уникнути тіньових схем і знизити ймовірність незаконної реалізації української деревини.