Онлайн-аукціони – перспективна можливість реалізації лісу-кругляка, що дає поштовх для розвитку ринку будівельної та паливної необробленої деревини. Сучасні інтернет-майданчики, такі як УУ uub.in.ua, зробили аукціони доступними для всіх бажаючих продати лісоматеріал або закупити його у державних господарств.

Продаж деревини на онлайн-майданчиках почалася ще в 2016 році, коли державне і комунальне майно надійшло на ринок. Лісові господарства отримали можливість виставляти на торги повалене і розпиляне в ході робіт дерево. Публічність і прозорість угод гарантовані системою — будь-які дії з товаром і оплатою відслідковуються і можуть оскаржуватися. Продажі проходять швидко і ефективно, а всі етапи зацікавлені сторони можуть відстежити. Це забезпечує неможливість незаконних виплат «своїм» і корупційних дій.

Як брати участь в торгах?

Прозорро.Продажі — офіційна система проведення аукціонів з продажу лісу-кругляка, в якій потрібно зареєструватися для участі. За допомогою платформ-посередників покупці можуть здійснити закупівлю сировини у схвалених державою лісозаготівельні підприємств.

В особистому кабінеті на сайті біржі міститься інформація про актуальні торги, тут же можна приєднатися до них, миттєво подавши заявку, або спостерігати за їх розвитком.

Після проведення аукціону вся документація проходить перевірку, що забезпечує безпеку процесу. Всі торги є відкритими і публічними.

На онлайн-біржі з продажу необробленої деревини потрібно зареєструватися. Продавати і здійснювати покупки може будь-який громадянин або підприємство з України. Для цього потрібно:

  1. Зареєструватися і увійти в особистий кабінет.
  2. Ознайомитися з правилами проведення торгів і реалізації деревини.
  3. Розглянути доступні пропозиції.
  4. Вибрати відповідний лот.
  5. Оформити заявку на участь в аукціоні.
  6. Зробити ставку.
  7. Пройти кваліфікацію.
  8. Дочекатися кінця аукціону і при перемозі укласти договір.

На біржі доступні тверді породи дров’яної деревини, деревина промислового призначення, хвойне і кругле дерево, тирса та відходи обробки лісоматеріалу, а також паливні дрова.