Будь-які лісоматеріали, будь то кругляк або необроблені колоди, повинні продаватися тільки через спеціалізовані аукціони, які проводяться на спеціалізованих електронних майданчиках, акредитованих Прозорро.Продажі. Для участі в аукціоні деревини достатньо пройти просту процедуру реєстрації, після чого учасник зможе брати участь в аукціонах на рівних правах з іншими учасниками.

Особливості покупки дуба кругляка на аукціоні

Всі лісові угіддя знаходяться під державним контролем, тому дуже важливо створити централізований та єдиний сервіс для торгів. Існують різні електронні майданчики, але поступово їх учасники перейдуть на Прозорро.Продажі. Впровадження даного механізму торгів лісоматеріалами було запущено у лютому 2020 року та дало свої плоди. 

Дуб-кругляк не є відходом від виробництва. Це якісна сировина, яке може використовуватися для виробництва різноманітних видів продукції. Даний матеріал є ходовим товаром, який купується для виготовлення:

  • різних дерев’яних аксесуарів для обладнання та меблів;
  • палива;
  • будівельних матеріалів на основі дубової стружки.

На фактичний момент гравцями біржі є в основному великі компанії, тому що на аукціони виставляються лоти з великими обсягами кругляка. Так як така схема торгівлі показала блискучий результат, Уряд України планує ввести в дію новий указ, за ​​яким торгувати через біржу повинні будуть всі, в тому числі і дрібні фірми.

Чому торгувати деревиною через майданчики Прозорро.Продажі вигідно

Торгівля на аукціоні Прозорро надає певні переваги:

  • Повна прозорість угоди, тому що в картках з лотами вказується вся необхідна інформація. Процедура купівлі-продажу відбувається під наглядом громадськості.
  • Всю необхідну інформацію завжди можна дізнатися на сайті.
  • Якщо в процесі торгів ціна виявилася занадто великою, то від пропозиції можна відмовитися і не платити ніякі неустойки.      

Не можна не відзначити, що системою Прозорро.Продажі був запущений ще й централізований облік лісового матеріалу. Це означає, що всі ділянки та сировина знаходиться на постійному контролі й різного роду махінації з ними не представляється можливими. Це вигідно як звичайним підприємствам, зацікавленим у покупці якісного матеріалу, так і самої держави. Крім деревини, через акредитовані майданчики Прозорро можна придбати різноманітні товари та послуги, у тому числі електроенергію. Більше інформації за посиланням: www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupiti-elektroenergiu-na-birzhi-ukrainska-energetichna-birzha/.