Регулювання ринку деревини визначається пріоритетним напрямком для підняття загального рівня економіки в сучасній Україні. У зв’язку з цим влада прийняла ряд законодавчих актів, серед яких Постанова №1178, котра дозволяє організовувати процедуру купівлі-продажу за допомогою Української Універсальної біржі на державній платформі Прозоро.Продажі. Більш детально ознайомитись з правилами функціонуванням УУБ можна на сайті sale.uub.com.ua.

На що спрямована діяльність УУБ?

Лісозаготівля є центральною ланкою усього промислового комплексу країни. Завдяки тому, що частка українських територій, засаджених деревами, становить близько 16%, показники у галузі деревообробки являються стабільно задовільними. Однак як держава, так і постійні лісокористувачі могли б збільшити свій дохід від усіх видів рубок, якби не спостерігалась настільки велика кількість незаконних операцій. Електронна торгова система Prozorro.Продажі веде свою діяльність, аби:

  • продаж лісу проводився в умовах вільної конкуренції;
  • керуючись принципами гласності та загальнодоступності залучувати до справи нових суб’єктів — представників приватного бізнесу та інших;
  • мінімізувати кількість нелегальних транзакцій;
  • корегувати діяльність лісових підприємств у виконанні усіх правил домовленостей на кожному з етапів реалізації згоди;
  • підвищити обізнаність лісокористувачів щодо специфіки процесу продажу деревини, розробити для них дієві механізми впливу на постачальників, котрі порушують умови співпраці, та навчити користуватись цими інструментами задля власної користі.

За короткий проміжок часу, спеціалісти з державної контрольної комісії та долучені стейкхолдери, засвідчили фактичну результативність проведення торгів на Українській Універсальній біржі. Окрім просвітницької діяльності (архівна база системи велика та містить виключно актуальні положення), створення майданчика мало на меті протидіяння незаконним торгам, корупційним схемам та хабарництву. Позитивні зрушення відображаються в числових значеннях — обсяг неконтрольованих рубок, чи таких, де лісогосподарства нехтують дотриманням правил проведення процедури, зменшився вдвічі після активного впровадження електронних торгів.

Як купити ліс на Українській Універсальній біржі?

Проектом затверджено, що для участі в електронному аукціоні учасникам необхідно авторизуватись в системі Прозоро. Продажі.- https://sale.uub.com.ua/news/lis-na-prozoro-prodazhi-vzyaty-uchastq-u-torgah-na-majdanchyku-uub. Процедура реєстрації проста та швидка, відбувається поетапно, з детальним поясненням кожної функції.

За необхідністю менеджер сайту консультує та координує в індивідуальному порядку. Учасник торгів має відкритий доступ до актуальних лотів з архіву УУБ. Він може самостійно відстежувати організацію продажу онлайн, без залучення сторонніх осіб. Зазвичай ліс купують суб’єкти приватного бізнесу, котрі спеціалізуються на:

1. Сільському господарстві.

2. Легкій, харчовій та важкій промисловості.3.              Будівництві у різному масштабі.