Сьогодні необроблена деревина в Україні реалізується через електронні майданчики системи Прозорро.Продажі. Кожен, хто бажає придбати ліс, для участі в аукціоні має зареєструватися на акредитованому майданчику, внести гарантійний внесок, після чого він отримає доступ до лотів, зможе подавати заявки на приймати участь у торгах. Докладніше про те, як проходять торги, за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-zhitomiri-na-prozorrosale/.

Як проходять аукціони з продажу деревини

Аукціони на майданчику української електронної біржі проводяться регулярно. У момент старту заходу сервіс отримує доступ до веб-сторінці аукціону, щоб потім забезпечити всім учасникам можливість доступу до аукціонної програми. Веб-сторінка містить наступні інформаційні відомості:

  • номер аукціону;
  • предмет закупівлі;
  • номер учасника, що забезпечує анонімність участі в заході;
  • початкова вартість від кожного з учасників або початкова приведена ціна (якщо замовник використовує нецінові оціночні чинники);
  • час до початку аукціонного заходу та (або) крок конкретного учасника.

П’ятихвилинна пауза в системі оголошується відразу після старту аукціону. Після неї відбувається автоматичне оголошення першого раунду. 

Проведення торгів

Учасники в кожному раунді мають право знижувати свою власну ставку на суму, еквівалентну одному кроку аукціону (не менше), який встановив замовник. Порядок зміни вартості визначається від пропозиції з найвищою ціновою пропозицією до пропозиції з найнижчою вартістю, а також пропозиції з однаковими цінами (з них вибирається тільки перша, яка надійшла протягом 2-х останніх хвилин).

Якщо вибір був зроблений учасником раніше, система держзакупівель дає йому можливість внести свої зміни до закінчення відведеного тимчасового періоду. У тому випадку, коли протягом 2-х хвилин поспіль не фіксується жодних дій з боку учасника, то система приймає його попередню ставку та дає можливість зробити свій хід іншому учаснику.

Оголошення наступного раунду робиться системою держзакупівель після того, як всі учасники зроблять свої ставки в попередньому раунді. Між цими подіями витримується 2-хвилинний інтервал.

Кожен аукціон включає в себе 3 раунду. Вони проводяться за однаковими правилами.