У 2018 році в Україні змінилися правила оренди залізничних вагонів. Частину вантажного парку Укрзалізниці тепер можна орендувати на порталі Prozorro.Sale за вартістю, сформованою за ринковими принципами. Таким чином, бізнес отримав можливість замовляти зерновози та інші товарні вагони не за фіксованою ціною, а на основі справедливої конкуренції.

Які вагони можна орендувати через Прозорро

Коли підприємству необхідний вагон, воно здійснює його пошук для оренди через спеціальні електронні майданчики, на яких проходять відповідні тендери. На Прозорро популярністю користуються склади різних типів, але найчастіше покупці цікавляться:

  • піввагонами – варіанти без даху, використовуються для вантажів, які не бояться складних погодних умов, в них можна завантажувати близько 70 т, як правило, це вугілля або дерево;
  • хоперами – закриті «бункери», використовувані для транспортування зернових, піску, цементу та іншої сипучої продукції, бувають спеціальні для мінералів, продукції хімічної або харчової промисловості;
  • автомобілевозами – спеціальні вагони для транспортування авто, бувають закриті, у вигляді платформи, одно- або двоярусні;
  • критими – універсальні варіанти, які представляють собою закритий з усіх боків кузов, забезпечують надійний захист вантажу від зайвої вологості, прямих сонячних променів, втрати або крадіжки вантажу, підходять для транспортування найрізноманітніших видів продукції.

Згідно з умовами електронних аукціонів, для кожного лота передбачена стартова ціна. Перемагає в торгах той учасник, який запропонує найвищу вартість.

Особливості електронних аукціонів

Місцем проведення торгів є електронний майданчик, акредитований системою Prozorro, що дозволяє зробити аукціон максимально прозорим та справедливим. Публічні угоди дають можливість виключити корупційні схеми та процедуру проводити під контролем суспільства.

Україна – одна з країн, де продаж рухомого залізничного складу (вантажні вагони, піввагони, автомобілевози) здійснюється за правилами аукціону – через тендер. Тобто купити або взяти/здати в оренду вагон за вигідними цінами може кожен бажаючий.

Однак треба розуміти, що сама по собі система Prozorro.Sale – це своєрідна централізована база. А для того, щоб взяти участь в аукціоні та замовити оренду ж/д вагонів по найбільш вигідній для бізнесу ціні, необхідно пройти реєстрацію на спеціалізованому майданчику. Окрім оренди вагонів, на них можна придбати різноманітні товари, у тому числі деревину, деталі за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/auktsion-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-kievi-na-prozorrosale/.