Українська енергетична біржа організовує електронні аукціони, на яких можна купити або продати ресурси, товари, та енергію. Система Прозорро.Продажі забезпечує прозорість та чесність угод без корупції та з можливістю участі для кожного громадянина або організації. Також вона впливає на встановлення вартості природних ресурсів.

Інформування про середньозважену вартість на УЕБ

На біржі публікуються котирувальні ціни за кожен торговий день укладання угод. Якщо біржові угоди не були виконані в конкретний день, то  будуть використовувати вартість на останній торговий день. Відповідну інформацію можна отримати на сайті www.ueex.com.ua/exchange-quotations/natural-gas/.

На території України використовується система місячного балансування. На ТБ «УЕБ» додатково виставляють дані щодо середньозважених цін на ресурс. Щоб виконати точні розрахунки загальну вартість всіх угод ділять на суму обсягів угод. Даним інструментом користуються з тої причини, що це комфортно для кожного користувача.  Для учасників важливо знати саме середню вартість без подробиць формування щоденних коливань.

УЕБ впливає на котирування вартості природних ресурсів

Діяльність системи направлена на формування національного цінового апаратного забезпечення та створення належних умов продажу необхідних ресурсів, інструментів для функціонування біржі. УЕБ намагається боротися з корупцією та не дозволяє їй вплинути на торги та заважати формуванню здорової конкуренції. Завдяки діяльності біржі енергоносії не дорожчають.

Українська енергетична біржа сприяє здоровому формуванню ринкових цін на природні ресурси. В інших країнах визнали той факт, що вартість створюється неупереджено та прозоро.

На формування цін впливають біржові котирування УЕБ для кожного конкретного варіанту.  Громадяни країни спостерігають зміну ціни на газ кожного місяця. Кінцева вартість залежить від тарифів та багатьох інших факторів. Значний вплив мають постачальники. Їх ціни також впливають на кінцеву вартість.

УЕБ надає детальну інформацію кожному бажаючому. Для цього достатньо зайти на ресурс та ознайомитися с даними самостійно або звернутися до менеджерів. Інформаційний портал містить відповіді на всі запитання стосовно котирування вартості.