Вже у теперішньому часі окремі особи зможуть купувати землю. Як відомо, величезна частина українських сільськогосподарських угідь належить приватній власності. Отже, створюючи механізм торгівлі землею, влада країни також повинна враховувати судження власників земельних часток.

Особливість проведення земельних торгів

Позитивним аргументом для забезпечення ринку та початку торгівлі землею в Україні є великий продаж сільськогосподарських ділянок. Забезпечення громадянам права користуватися своїми земельними активами без заборон та рамок є правилом демократичної держави.

Українські дані про продаж чи купівлю землі незмінно відрізнялися певною нерівністю. Колись жителі сільської місцевості, які мали землю, служили у колгоспах та радгоспах. Ця земля потребує щорічної обробки. У цьому сенсі селянин залишається у вигідному становищі. Він має ймовірність вести домашнє господарство або здавати в оренду свої наділи, не втрачаючи при цьому землі. Закон № 552 допоможе вирівняти ймовірності в аграрному секторі та надати право, визначене Конституцією України, для всіх мешканців.

До 100 гектарів землі зможуть отримати люди, не рахуючи місця проживання з 1 липня 2021 року, якщо вони є резидентами України. Поки що продавати свої ділянки можуть лише приватні особи за те, що продаж землі, що знаходиться в управлінні державних та комунальних громад, заборонений.

Останнім часом на порядку денному народних депутатів стала перспектива продажу земель сільськогосподарського призначення за підтримки системи Prozorro. Вона надаватиме підтримку в управлінні таким цінним джерелом, як земля, і буде отримувати постійний дохід в економіці, нешкідливі операції з продажу землі без хабарництва.

Землі на аукціоні Prozorro

Є можливість брати участь в аукціоні, тому попередня підготовка стане в нагоді. Щоб мати можливість продавати землю для сільськогосподарських цілей на аукціоні в системі Prozorro.Sale, вам слід зареєструватися на платформі Української універсальної біржі. На сайті УУБ https://www.uub.com.ua/prozorro/perspektivni-rinki/zemelni-dilyanki/ ви зможете прочитати більше корисної інформації.

Для влади логічним кроком було б запровадження земельних торгів на Prozorro.Sale. Послуга працює більш тісно близько 5 років і забезпечила казначейську рентабельність 37,7 мільярдів гривень. Державні активи та майно муніципалітету продаються об’єктивно та добросовісно завдяки спеціальним електронним платформам. Prozorro.Sale зупиняє всі корупційні та тіньові схеми.