Сайт ТБ «Українська енергетична біржа» https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/uchast-v-auktsionah-z-prodazhu-neobroblenoi-derevini-v-ternopoli запрошує усіх прийняти участь в аукціонах необробленого лісу в Тернополі, Полтаві, Харкові, Львові та інших населених пунктах держави. Нововведення набуло чинності в лютому 2020 року. Нові правила зобов’язують великих лісгоспів продавати свою продукцію через електронну систему торгів Прозорро.

Продаж дерева необробленого в місті Тернопіль — торги на Prozorro.Sale

Для того, щоб ліквідувати корупцію і тіньовий ринок у сфері зеленого бізнесу Верховна Рада України прийняла Постанову, яка регламентує продаж всіх сортів дерева. Постанова від 1.02.2020 року №1178 зобов’язує всі великі підприємства, які займаються заготівлею лісоматеріалів, продавати свою продукцію за допомогою електронної системи Прозорро.Продажі.

Аукціони прозорих продажів лісу в Тернополі і інших областях держави пропонують своїм учасникам позмагатися за лоти, вартість яких починається від 200 тисяч гривень та обсягом 150 кубометрів. Взяти участь в таких торгах можна на платформі ТБ «Українська енергетична біржа» після проходження реєстрації на сайті sale.ueex.com.ua.

Виходячи з прийнятої постанови, підприємства з прибутком більше 10 мільйонів гривень повинні реалізовувати лісоматеріали свого підприємства в розмірі 25% через систему прозорих продажів Прозорро.Продажі.

Раніше такий рішучий крок зробила Закарпатська область. А на сьогодні реалізація через прозору систему торгів проводиться на території всієї України. Система дає можливість всім учасникам перебувати в рівних умовах. За процесом можуть спостерігати громадські активісти та представники держави.

До введення постанови №1178 лісові господарства співпрацювали зі своїми клієнтами за прямими договорами, вартість встановлювалася керівниками самостійно, а, отже, більша частина грошей йшла в кишені чиновників, а не в бюджет держави. Таке нововведення допомогло вивести більшу частину ринку з тіні і усунути корупцію. Тепер ставки всі відкриті, а учасники можуть купити або продати сировину без хабарів і відкатів. Зареєструватися і зробити ставки на товари можна вже сьогодні. Якщо виникнути питання, то можна звернутися до фахівця біржі, набравши номер (044) -337-77-65.