Спиртова галузь України на сьогодні знаходиться не в кращому стані. При цьому, об’єми реалізації спиртових напоїв все-таки поступово зростають. Подібна тенденція є дійсно помітною, хоча цей факт не відміняє того, що даний напрямок все рівно потребував внесення певних змін. Потрібні вони, перш за все, для того, щоб галузь з часом не втратила свою рентабельність.
Не так давно, почалася чергова хвиля приватизації й під неї потрапили також і об’єкти “Укрспирту”. Перш за все, мова йде саме про самі заводи та приміщення в самих різних областях. Важко сказати, наскільки ця тенденція є позитивною, але сам факт того, що приватизація проходить з використанням системи прозорих закупівель – це вже позитивний момент.
Як мінімум, цей факт вказує на те, що приватизація проходить згідно чинного законодавства. ProZorro – це система, яка чітко регулює всі процеси, які відбуваються під її контролем. Не стала тому виключенням і приватизація об’єктів Укрспирту.
Ви можете особисто в цьому впевнитися, якщо перейдете на сайт sale.uub.com.ua, або будь-який інший акредитований електронний майданчик. Тут вже все залежить від того, якому сервісу ви готові віддати перевагу. Це вибір кожного учасника і він повинен робитися самостійно.
Що підлягає приватизації?!
В багатьох потенційних учасників таких торгів виникає досить логічне запитання – що саме буде реалізовуватися на таких торгах. На сьогодні, до алкогольної галузі України можна віднести досить багато позицій. Тому, потрібно більш чітко розуміти, що саме буде підлягати приватизації.
- Недобудови – це ті об’єкти, як з самого початку створювалися з метою їх введення в дію та виробництва на них спиртової продукції. Відповідно, ці об’єкти могли бути ще не добудовані і вже в такому вигляді вони потравляють на сам аукціон;
- Будівлі – це вже готові приміщення, які можна використовувати для того, щоб проводити в них саме виробництво. Більш того, такі будівлі можуть мати й трішки інше призначення. Тут вже все залежить від того, яке рішення буде прийнято переможцем аукціону;
- Підприємства – це безпосередньо самі аукціони, на яких і проводилось виробництво спирту. Відповідно, окрім самого приміщення переможець аукціону отримує все відповідне обладнання, за допомогою якого зможе приступити до виготовлення спирту;
- Пакети з акціями – мова йде про найбільш важливі документи, які можна вважати як право власності. Відповідно переможець автора отримує певний відсоток акцій, що надає йому певні права. Відповідно, він вже матиме певний вплив на алкогольну галузь в цілому.
Сьогоднішні тенденції чітко показують, що реалізація комунального та державного майна набирає особливих обертів. Всі ці рішення по приватизації направлені на те, щоб отримати додаткові надходження до бюджету в вигляді податків та не допустити монополії в цьому напрямку.
Варто розуміти, що на сьогодні проданий вже не один десяток заводів. Відповідно, вони перейшли в руки нових власників. Всього планується реалізувати близько 50-ти заводів, які вже на сьогодні шукають своїх нових власників.
Темпи приватизації дійсно можуть здивувати, тому це питання й знаходиться на особливому рахунку. Ви можете дізнатися ще більше цікавої інформації, якщо перейдете за посиланням https://sale.uub.com.ua/filter/alcohol-industry, та ознайомитеся зі всіма цими даними особисто. Якщо ж цієї інформації буде недостатньо, то ви в праві шукати її на інших ресурсах, яким можете довіряти.