Багато спеціалістів впевнені в тому, що скасування мораторію на продаж землі в нашій країні та впровадження нового ринку позитивно відобразяться на економічній ситуації в Україні. Можливо таке твердження справедливе, але так чи інакше, це лише перший крок на шляху до розквіту економіки нашої держави.
Прийняття закону не завершує процедуру контролю та оприлюднення відомостей про власників сільськогосподарських земель. Тепер необхідно розробити структуру та реєстр прав на таке майно, щоб він був відкритим для всіх та кожного. Ця стаття присвячена розбору інформації про впровадження нового ринку землі в 2021 році, тому дочитавши до кінця, ви отримаєте базову інформацію про цей напрямок.
Досконале вивчення проекту закону
Аналізуючи всю інформацію, котру підготував для нас законодавець, ми прийшли до висновку що закон про зняття мораторію на продаж земель буде корисним. Хоч це питання досі викликає чимало суперечок, ми наголосимо на основних вигодах від цього нововведення.
Перед розповіддю про досягнення від нового закону, ми пропонуємо нагадати вам про ситуацію 15 річної давнини. В ті часи, коли працювала стара система продажу земель призводила до того, що всі українські землі забирала певні особи. Більш детально вивчити історію встановлення мораторію на продаж землі в Україні можна на сайті Megasale
Що стосується очевидних досягнень, то впровадження такого закону дозволить Україні отримати новий кредит від МВФ. Крім того, аграрний сектор отримає внески та збагатиться майже на 4 мільярди гривень навіть із наявністю негативних наслідків від COVID-19.
Інформаційний портал megasale.com.ua повідомляє, що ринок землі буде відкрито вже в 2021 році, а саме першого липня. На початку ринок відкривається лише для фізичних осіб – власників сільськогосподарських земель. А що стосується великих державних компаній, то для них ринок відкриють у січні 2024 року.
Законопроект було прийнято на початку 2020 року, а тому всі процеси було узгоджено та перевірено. Ознайомитись із текстом законопроекту можливо на сайті Верховної Ради України.